V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1

Przeżywamy V Niedzielę Wielkiego Postu. W części pasyjnej tego czasu, modlimy się abyśmy gorliwie naśladowali Chrystusa, który oddał własne życie za zbawienie świata. Od dziś, zgodnie z tradycją w kościołach zasłania się krzyże, by na nowo je odkłonić przed naszymi oczami w Wielki Piątek. Niech ten czas będzie dla nas okazją do głębszego wyciszenia i towarzyszenia Jezusowi w jego cierpieniu i męce.

2

Za tydzień Niedziela Męki Pańskiej, zwana także Niedzielą Palmową. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu, czyli w Wielki Tydzień. W czasie każdej Mszy świętej błogosławieństwo palm.

3

Nabożeństwo Gorzkich żali w niedzielę o 17.30, a w piątki po Mszy wieczorowej  Droga Krzyżowa.

4

Najbliższa sobota to I sobota miesiąca. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi rozpoczniemy o godzinie 17:00 modlitwą różańcową, po niej adoracja Najświętszego Sakramentu. O godzinie 18:00 Msza święta. W godzinach porannych w sobotę odwiedzimy chorych.

5

Także w sobotę 1 kwietnia zapraszamy na Kurs Skuteczności Apostolskiej. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 8.00, której będzie przewodniczył ks. prof. Marian Nowak, a potem odbędą się wykłady. Program na stronie Akademii Młodzieżowej.

6

W Wielki Czwartek, 6 kwietnia będzie sprawowana Msza w intencjach zbiorowych o godz. 18.00.

7

31 marca w piątek, o godzinie 19:30 w Fundacji Lubartowska 77 odbędzie się koncert Golgota Jasnogórska w wykonaniu znanych artystów. Jest to muzyczne rozważanie oparte na poemacie pasyjnym Ernesta Brylla. Program na plakatach. Bilety do nabycia przed spektaklem.

8

Ofiary złożone do puszki są przeznaczone i potraktowane jako nasza jałmużna wielkopostna.

9

Przez cały Wielki Post można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego do skarbony przy wyjściu z Kościoła. Serdecznie prosimy o wsparcie tej inicjatywy.

10

Polecamy tygodniki katolickie. W Gościu Niedzielnym: Dlaczego otruto ks. Blachnickiego oraz Zagrożenie na wyciągnięcie ręki. W Niedzieli: Dobra spowiedź – czyli jaka? oraz Zamach na moralność.

11

W zakrystii są do nabycia baranki wielkanocne w cenie 10 zł. Dochód przeznaczony będzie na wsparcie dzieł podejmowanych przez Caritas.