VI NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 2024

1

W nowym tygodniu przypada Środa Popielcowa. Msze św. z nałożeniem popiołu o godz. 7:00; 8:30; 18:00. Tego dnia osoby od 18 do 59 roku życia obowiązuje post ścisły, czyli trzy posiłki w tym jeden do syta. Dodatkowo wszyscy po ukończeniu 14 roku życia mają obowiązek zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Nie zachowanie tego nakazu skutkuje grzechem śmiertelnym. Zgodnie z apelem przewodniczącego KEP, w tym dniu ofiary zebrane do puszki, będą przeznaczone na wsparcie osób najbardziej poszkodowanych przez wojnę na Ukrainie.

2

W czasie Wielkiego Postu będą celebrowane tzw. Msze św. w kościołach stacyjnych. Lista jest wywieszona w gablocie.

3

Zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej w każdy piątek po Mszy wieczorowej, natomiast Gorzkie Żale w niedziele o godz. 17:30.

4

Jutro w Archikatedrze Lubelskiej będą miały miejsce centralne obchody Światowego Dnia Chorego. Spotkanie rozpocznie się o godz. 10.00 modlitewnym czuwaniem. Podczas Eucharystii, pod przewodnictwem abp. Stanisława Budzika, która rozpocznie się o godz. 11.00, udzielony zostanie sakrament namaszczenia chorych.

5

We czwartek 15 lutego, Wojownicy Maryi zapraszają mężczyzn na Regionalne Spotkanie Formacyjne. Rozpoczęcie o 16:30, adoracją Najświętszego Sakramentu w naszym kościele, następnie różaniec ulicami miasta do kościoła Matki Bożej Wspomożenia Wiernych na Kalinowszczyźnie.

6

Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

7

W minionym tygodniu pożegnaliśmy: + Halinę Sternik i +Andrzeja Mazurka.