Homilia: Ks. Piotr Kawałko
- Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych, które rozpoczynamy codziennie o godzinie 17:30. Od piątku podczas tych nabożeństw będziemy modlić się także nowenną przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
- W środę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy. O godzinie 17:00 rozpocznie się adoracja i różaniec prowadzone przez wspólnotę Kecharitomene. O godz. 17:30 rozpoczniemy nabożeństwo majowe.
- We czwartek święto ku czci św. Macieja Apostoła; w sobotę święto ku czci św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski; a za tydzień w Niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
- Wczoraj 21 dzieci ze Szkoły Podstawowej 19 przystąpiło do I Komunii Świętej. Teraz będą przeżywały biały tydzień – czas wdzięczności za dar spotkania z Jezusem Eucharystycznym. Dziękujemy rodzicom za wystrój świątyni i złożoną ofiarę 1920 zł na rzecz parafii.
- Za tydzień w Niedzielę odbędzie się Marsz dla Życia i Rodziny. Wydarzenie to poprzedzi Msza święta o godz. 15:00 w Archikatedrze. Natomiast sam marsz wyruszy z placu przed Archikatedrą o godzinie 16:15. Więcej informacji na stronie internetowej naszej Archidiecezji oraz plakacie.
- Pracownia Twórcza służby Matce Bożej zaprasza chętne osoby na warsztaty ozdabianie świec techniką decuopage, które odbędą się we wtorek 12 maja w godzinach 17:00 – 18:30 w sali parafialnej.
- Ofiary złożone dziś na tacę przeznaczone są na potrzeby Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie, a ofiary złożone do puszki na prace ziemne wykonane na placu kościelnym.
- Polecamy nowe numery tygodników katolickich Niedziela i Gość Niedzielny.
- W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty śp. Wandę Mikulską; śp. Marka Wanię i śp. Sławomira Banaszka. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…