VI NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ /2024

1

Niedzielą Męki Pańskiej wkraczamy w Wielki Tydzień. To czas, w którym wspominamy w liturgii najważniejsze wydarzenia ostatnich dni Jezusa na ziemi. Przeżyjmy te dni z powagą i po chrześcijańsku pojednani z Bogiem i bliźnimi.

2

W Wielki Czwartek Mszą Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:00 rozpoczniemy czas Świętego Triduum Paschalnego. Na zakończenie przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy. Tego dnia adoracja Najświętszego sakramentu potrwa do godziny 20:00.

3

W Wielki Piątek o godz. 17:00 Nabożeństwo Drogi Krzyżowej na osiedlu Czwartek. Bezpośrednio po powrocie rozpocznie się Liturgia Męki Pańskiej, której centrum stanowi Adoracja Krzyża. Za uczestnictwo w Adoracji Krzyża można uzyskać odpust zupełny. Do godziny 21:00 będzie możliwość indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu. Pamiętajmy, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Ofiary złożone w czasie adoracji krzyża przeznaczone zostaną na utrzymanie miejsc Świętych w Ziemi świętej.

4

W Wielką Sobotę, wznowienie adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim od godziny 8:00. Błogosławienie pokarmów na stół wielkanocny w godzinach od 8:00 do 12:00 co pół godziny oraz o 19:00.  W tym czasie Caritas będzie zbierał dowolne produkty na rzecz ubogich.

5

W sobotni wieczór rozpoczniemy wigilię ZMARTYCHWSTANIA PAŃSKIEGO.  Najważniejsza i najbogatsza w ciągu całego roku liturgia rozpocznie się o godzinie 19:30. Prosimy o zabranie ze sobą świec.

6

W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msza Święta w intencji parafian zwana Rezurekcją połączona z procesją tradycyjnie o 6:00. Potem Msze o 8:30, 10:00, 11:30 i 18:00.

7

W Poniedziałek Wielkanocny, Msze święte w porządku niedzielnym. Tego dnia będzie odczytany List Rektora KUL-u.

8

W czasie Triduum Paschalnego, czyli od Wielkiego Czwartku kancelaria parafialna będzie nieczynna.

9

W zakrystii są do nabycia baranki wielkanocne. Dochód przeznaczony będzie na wsparcie dzieł podejmowanych przez Caritas.

10

Zwracamy się z prośbą o pomoc dla potrzebujących i biednych w postaci ubrań, trwałej żywności, środków czystości, a także o składanie jałmużny wielkopostnej do urny przy wyjściu z kościoła.

11

W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Zdzisława Majewskiego i Bogdana Pietrzykowskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…