VII NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1

Wkrótce rozpoczniemy Wielki Post. Uszanujmy ten czas. Ani imieniny, urodziny czy inne okazje nie dozwalają zakłócać pokuty i powagi tego czasu zabawą. Uczestnictwem w liturgii Środy Popielcowej rozpoczniemy przeżywanie czterdziestodniowego postu. Na znak naszego nawrócenia i pokuty przyjmiemy popiół na nasze głowy. Jest to gest naszej pokory, bo jesteśmy słabymi ludźmi, a grzechy tak często odłączają nas od Boga. Tego dnia osoby od 18 do 60 roku życia obowiązuje post ścisły pod grzechem ciężkim. Msze św. o godz. 7.00; 11.30 i 18.00.

2

Od Środy Popielcowej do 26 lutego obchodzone są kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.

3

Droga krzyżowa w każdy piątek po Mszy wieczorowej. W każdą niedzielę o 17.30 Gorzkie Żale, a Rekolekcje Wielkopostne będą od 19 do 21 marca.

4

Zapraszamy na modlitwę różańcową na godzinę 17:30 (za wyjątkiem niedziel).

5

Zapraszamy na Kurs Apostolski Skuteczności Apostolskiej. Jest to program rozwojowy dla osób, które w sowich działaniach chcą realizować i pomnażać talenty w służbie Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej Akadami Młodzieżowej.

6

Tradycyjnie już w ostatnią sobotę miesiąca, czyli 25 lutego o godz. 14.00 Szkołą Ewangelicznego Wychowania zaprasza na spotkanie pt.: Trzy rodzaje relacji w naszej rodzinie. O godz. 17.00 nabożeństwo różańcowe w intencji dobrego wychowania i rodzin. Dokładny program na plakatach i stronach internetowych.

7

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym: Przygnieceni depresją oraz Dlaczego jest wyrzucana religia ze szkół? W Niedzieli: Wyrwany z mocy diabła oraz Czy każdy dobry człowiek pójdzie do nieba?