WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

1

Dzisiejsza Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego kieruje nasz wzrok ku niebu, gdzie mamy przygotowane miejsce w domu naszego Ojca.

2

W sobotę, w Wigilię Zesłania Ducha Świętego, zapraszamy na czuwanie modlitewne w intencji polskiej młodzieży – przyszłości narodu. Szczególnie zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. Rozpoczniemy o godz. 19.00 a zakończymy Mszą św. o godz. 23.00, pod przewodnictwem ks. bpa Adama Baba. Więcej informacji na plakacie.

3

Zapraszamy na codzienne nabożeństwa majowe o 17.30, po których modlimy się również nowenną  przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

4

Wyrażamy wdzięczność wszystkim naszym paniom parafiankom, za przygotowanie kiermaszu ciast w zeszłym tygodniu, oraz Piekarni Pana Marcina Orlikowskiego, za dar wypieków. Zebrano 1322 zł na potrzeby Kościoła.

5

Dziś rozpoczyna się Rodzinny Konkurs z atrakcyjnymi nagrodami pt.: „Matka, bohater narodowy”. Szczegóły na plakatach.

6

26 maja zapraszamy wszystkie mamy na Mszę św. w ich intencji o godz. 18.00.

7

W piątek i sobotę odbywają się kolejne spotkania w ramach Szkoły św. Mikołaja.

8

W następną niedzielę, 28 maja zapraszamy na Marsz dla życia i rodziny pod hasłem: „Dzieci Przyszłością Polski”. Początek o godz. 14.30 przed Kościołem akademickim KUL, a wymarsz do Archikatedry o godz. 16.00, zakończenie Mszą św. o 17.00. Szczegóły plakacie.

9

Również 28 maja o godz. 12.30 odbędzie się Parafialny Festyn Rodzinny z okazji Dnia Matki. Program na plakacie.

10

Dzisiejsza taca jest przeznaczona na budownictwo sakralne, a ofiary do puszki na Wakacyjne Dzieło Pomocy Dzieciom „Nadzieja radości”.

11

Polecamy prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym Ostatni dzwonek – aby nasze parafie nie zmieniły się w skanseny imienia Jezusa Chrystusa oraz Rak jelita grubego – jak zapobiegać. W Niedzieli Europejska choroba płci oraz Co będzie po śmierci. Jest tez Mały Gość Niedzielny.