XV NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1

W czasie wakacji pamiętajmy o codziennej modlitwie i niedzielnej Mszy św.

2

Prosimy o zwracanie uwagę na właściwy strój, kiedy przychodzimy do kościoła.

3

Zapraszamy na codzienną modlitwę różańcową o 17.30. Prosimy chętne osoby o poprowadzenie szczególnie w soboty i niedziele.

4

W sobotę przypada święto św. Marii Magdaleny. 

5

Dzisiaj można obejrzeć wystawę poświęconą bł. ks. Jerzemu Popiełuszce, męczennikowi naszych czasów. Po Mszy św. jest tez możliwość nabycia oryginalnych kazań ks. Jerzego. Natomiast po Mszy o 11.30 odbędzie się spotkanie z prokuratorem Andrzejem Witkowskim, który prowadził sprawę ks. Jerzego. 

6

Dziękujemy Paniom i Panom z Rady Parafialnej za wsparcie i pomoc w różnych akcjach wakacyjnych. 

7

Za tydzień odbędzie się kiermasz ciast, z którego dochód będzie przeznaczony na potrzeby naszego kościoła. 

8

W ramach Filmowych Czwartków zapraszamy na kolejny film pt. „Prorok”, który będzie wyświetlany w ogrodach 20 lipca o godz. 20.30. 

9

3 sierpnia wyruszy 45 Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Program wywieszony w gablocie, a zapisy przyjmujemy po każdej Mszy św.

10

Zachęcamy do lektury tygodników katolickich. W Gości Niedzielnym znów zapłonęły przedmieścia – o przyczynach zamieszek we Francji; a w Niedzieli Dziedzictwo pierwszego grzechu oraz  Dajmy dzieciom odpocząć.

11

W minionym tygodniu ze wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: + Henryk Kowalski, + Barbara Brodacka. Dobry Jezu a nasz Panie…