XVI NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1

W czasie wakacyjnego wypoczynku nie zapominajmy o codziennej modlitwie, niedzielnej Mszy świętej. Pamiętajmy również o odpowiednim stroju podczas nawiedzania miejsc sakralnych.

2

Zapraszamy na codzienną modlitwę różańcową o 17.30. Prosimy chętne osoby o poprowadzenie szczególnie w soboty i niedziele.

3

W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym przypada: w poniedziałek wspomnienie św. Kingi, dziewicy; we wtorek święto św. Jakuba, apostoła; we środę wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP; w sobotę św. Marty, Marii i Łazarza.

4

W najbliższy wtorek 25 lipca z racji  wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców po Mszy świętej porannej i wieczornej odbędzie się obrzęd błogosławieństwa kierowców i pojazdów mechanicznych.

5

Dziękujemy Radzie Parafialnej i wolontariuszom za pomoc przy organizacji plenerowych projekcji filmów. 

6

Dzisiaj po każdej Mszy świętej odbywa się kiermasz ciast, z którego dochód będzie przeznaczony na potrzeby naszego kościoła. 

7

3 sierpnia 2023 r. (czwartek) z lubelskiej archikatedry wyruszy 45. Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zapisy w parafii trwają do 26 lipca. Od 27 lipca zapisy będą prowadzone w sekretariacie przed lubelską Archikatedrą. Szczegółowe informacje na stronach internetowych. 

8

Polecamy tygodniki katolickie. W Gościu Niedzielnym Krwawe perły – o współczesnych męczennikach za wiarę oraz Katastrofa na żądanie ślepców; a w Niedzieli Zanim wydamy opinie oraz Urlopowe przypominajki. 

9

W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Marię Kulisz. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…