XVII NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1

Dziś podczas Mszy świętych czytany jest List Episkopatu Polski będący zaproszeniem do abstynencji i trzeźwości w miesiącu sierpniu. Odpowiedzmy na to zaproszenie i miejmy odwagę podjąć się tego ofiarnego czynu.

2

Zapraszamy na codzienną modlitwę różańcową o 17.30. Prosimy chętne osoby o poprowadzenie szczególnie w soboty i niedziele.

3

W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym przypada: w poniedziałek wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera; we wtorek wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa  i doktora Kościoła; w  piątek wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera; a za tydzień w Niedzielę święto Przemienienia Pańskiego.

4

Również w tym tygodniu przeżywać będziemy I czwartek, I piątek oraz I sobotę miesiąca. Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu od godziny 17:00 połączoną ze stosownymi nabożeństwami.

5

Dziękujemy Piekarni Pana Marcina Orlikowskiego, naszym Paniom z Rady Parafialnej i ze wspólnoty Przyjaciele Oblubieńca oraz wszystkim Paniom za przygotowanie ciast na kiermasz, który odbył się tydzień temu. Zebrano kwotę 1250 zł na potrzeby Kościoła. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom!

6

W najbliższy czwartek 3 sierpnia z lubelskiej archikatedry wyruszy 45. Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zapisy są prowadzone w sekretariacie przed lubelską Archikatedrą. Szczegółowe informacje na stronach internetowych.

7

Także w czwartek 3 sierpnia w ramach Kina Letniego o godzinie 20:30 w naszych ogrodach zostanie wyświetlony film Bóg nie umarł. Wstęp wolny. Zapraszamy serdecznie.

8

Za tydzień w Niedzielę o godzinie 18:00 z racji 6-tego dnia miesiąca sprawowana będzie Msza święta zbiorowa za wstawiennictwem św. Mikołaja. Intencje prosimy wrzucać do skrzyni, która jest ustawiona przy wyjściu z kościoła.

9

Polecamy tygodniki katolickie. W Gościu Niedzielnym Jak rozmawiać o emocjach oraz TVP kontra TVN; a w Niedzieli Miłość nie umiera łatwo oraz Przewrót geostrategiczny.

10

W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Zbigniewa Trześniewskiego oraz śp. Helenę Kolasę. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…