XXI NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 2023

1

Ku końcowi mają się wakacje. Dzieci i młodzież przygotowują się do rozpoczęcia roku szkolnego. Już dziś zapraszamy na Msze święta 4 września w poniedziałek na godzinę 8:00 grono pedagogiczne, rodziców, dzieci i młodzież wszystkich szkół naszej parafii, aby z Panem Bogiem wejść w kolejny rok pracy i nauki.

2

Za tydzień w Niedzielę 3 września zapraszamy rodziców i młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Rozpoczniemy Mszą świętą o 11:30, a później odbędzie się spotkanie dla rodziców oraz osobno dla młodzieży.

3

Zachęcamy do składania intencji na Msze świętą zbiorową do Świętego Mikołaja, która tradycyjnie 6 września o godzinie 18:00. Po Mszy pierwsze powakacyjne spotkanie wspólnoty św. Mikołaja, na które zapraszamy wszystkie chętne osoby.

4

W dniach 2 – 3 września w Wąwolnicy odbędą się diecezjalne uroczystości maryjne ku czci Matki Bożej Kębelskiej. Szczegóły na plakacie w gablocie.

5

Jutro w liturgii przeżywać będziemy wspomnienie św. Augustyna – biskupa i doktora Kościoła, a we wtorek wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

6

W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota września. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godziny 17:00. W czasie adoracji można będzie skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania.

7

W piątek 1 września 84 rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w naszych modlitwach o wszystkich poległych, którzy oddali życie w obronie Ojczyzny.

8

Dzisiaj po każdej Mszy świętej odbywa się kiermasz ciast. Dochód przeznaczony zostanie na potrzeby naszego kościoła. Wszystkim, który kiermasz przygotowali oraz ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowania.

9

Z naszego wzgórza podziwiać można najpiękniejszą panoramę Starego Miasta. Z tej okazji wydaliśmy okolicznościową kartkę z widokiem na nasze miasto. Jest ona do pobrania przy wyjściu z kościoła. Za dobrowolne ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

10

Polecamy tygodniki katolickie. W Gościu Niedzielnym Z dziećmi na – o bezpieczeństwie dzieci w Internecie, w Niedzieli Nowe cuda na Jasnej Górze. Jest też Mały Gość Niedzielny.

11

W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Daniela Śmietankę oraz śp. Stanisławę Rybaczek. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…