XXII NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 2023 – List Pasterski Episkopatu Polski

1

Dzisiaj we wszystkich parafiach jest czytany List Episkopatu Polski z okazji zbliżającego się XIII Tygodnia Wychowania.

2

Jutro na godz. 8:00 zapraszamy na Mszę św. grono pedagogiczne, rodziców, dzieci i młodzież wszystkich szkół naszej parafii, aby z Panem Bogiem wejść w kolejny rok pracy i nauki.

3

We czwartek wspominamy bł. Ignacego Kłopotowskiego, jest to także pierwszy czwartek miesiąca – adoracja od godz. 17:00. W piątek – 8 września obchodzimy święto Narodzenia NMP.

4

Minął czas wakacji, to dobry moment aby podziękować Panu Bogu za osoby, które poświęciły swój czas bliźnim, aby mogli odpoczywać aktywniej i w sposób pogłębiony. Dziękujemy siostrze i wszystkim paniom, które przez całe wakacje i w dalszym ciągu dbają o estetykę naszego kościoła. Dziękujemy organizatorom Kina Plenerowego i Festynów rodzinnych, a także panom którzy wykonali potrzebne prace przy naszym kościele. Dziękujemy również wszystkim parafiankom i Firmie Cukierniczej Pychotka z Kazimierzówki, za wypieki i przeprowadzenie ostatniego kiermaszu ciast. Zebrano około 1800 zł., które przeznaczyliśmy na wykonanie nowej szafy w zakrystii. Dziękujemy za wszelkie przejawy życzliwości.

5

Za tydzień obchodzimy w naszej parafii jubileusz 50-lecia ślubów zakonnych s. Maksymiliany. Zapraszamy na Mszę św. dziękczynną o godz. 11:30.

6

Zachęcamy do składania intencji na Mszę św. zbiorową za wstawiennictwem św. Mikołaja, która będzie 6 września. Potem odbędzie się pierwsze spotkanie wspólnoty św. Mikołaja, na które zapraszamy też chętne osoby.

7

W następną niedzielę, po Mszy wieczorowej odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej.

8

W sobotę o godz. 10:00 zbiórka ministrantów. Zapraszamy również kandydatów.

9

Polecamy tygodniki katolickie. W Gościu Niedzielnym Powrót imperium zła, w Niedzieli Prawe wychowanie to trwały fundament.

10

W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Aleksandra Królikowskiego. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…