XXIII NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 2023

1

Rok szkolny trwa, a wraz z nim katechizacja dzieci i młodzieży. Zadbajmy o swoje dzieci, czy uczęszczają na lekcje religii. Towarzyszmy im w przygotowaniu do I Komunii świętej i sakramentu bierzmowania.

2

Dziś o 11:30 Msza święta dziękczynna z okazji 50-lecia ślubów zakonnych Siostry Maksymiliany, a po Mszy kolejne spotkanie dla rodziców młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

3

Także dzisiaj, po Mszy świętej wieczorowej spotkanie Rady Parafialnej.

4

W przyszłą Niedzielę 17 września, po Mszy świętej o godzinie 10:00, obowiązkowe spotkanie dla rodziców dzieci, które w tym roku szkolno-katechetycznym chcą przygotować się do przyjęcia I Komunii świętej w naszej parafii.

5

Zapraszamy na codzienną modlitwę różańcową na godzinę 17:30, która prowadzą wspólnoty według stałego grafiku. We wrześniu modlimy się za ofiary II wojny światowej oraz o pokój.

6

We środę 13 września kolejny Dzień Fatimski. Tego dnia o 17:15 rozpoczniemy procesję z figurą Matki Bożej Fatimskiej, podczas której będziemy modlić się na różańcu. Zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Najświętszej.

7

W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy: we wtorek wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi; w środę wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła; w czwartek wspomnienie NMP Bolesnej; a w sobotę wspomnienie świętych męczenników Korneliusza papieża i Cypriana biskupa.

8

Polecamy tygodniki katolickie. W Gościu Niedzielnym Magnes dusz oraz Szukając Boga, a w Niedzieli Czy religia jest sprawą prywatną oraz Mam swój kręgosłup moralny.

9

W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Marcina Lipę oraz śp. Wiesława Nalberskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…