XXIX NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 2023

1

Dzisiaj przypada liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. Z tej okazji okolicznościowe Słowo Boże poświęcone osobie świętego wygłosił misjonarz Ojciec Witold – Pallotyn, założyciel Apostolstwa św. Jana Pawła II w Bośni i Chorwacji. Z jego inicjatywy zostanie dziś w naszym kościele dwukrotnie o 15:00 i 19:00 wyemitowany film produkcji włoskiej Credo o życiu i świadectwie św. Jana Pawła II. Po każdej Mszy Ojciec Witold zbiera ofiary na potrzeby misji, które od 20 lat prowadzi na Bałkanach.

2

W sobotę Święto ku czci świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. A w piątek 27 października o godzinie 9:00 z udziałem społeczności SP 25 i władz oświatowych zostanie odprawiona Msza święta z okazji zasadzenie Dębu Pamięci upamiętniającego ofiary zbrodni katyńskiej.

3

Powoli kończy się październik – miesiąc w którym w szczególny sposób czcimy Matkę Bożą poprzez modlitwę różańcową. Zapraszamy serdecznie na nabożeństwa różańcowe, które rozpoczynamy o 17:30.

4

27 października rusza kolejna edycja Szkoły Świętego Mikołaja. To unikalny program szkoleniowy na podstawie Pisma Świętego skierowany do rodziców i wychowawców. Szczegóły na plakacie.

5

Zbliża się miesiąc listopad poświęcony modlitewnej pamięci zmarłych. Prosimy chętnych o pomoc przy roznoszeniu do bloków kartek wypominkowych, na których zapiszemy imiona naszych bliskich zmarłych. Za nich będziemy się modlić w czasie różańca świętego od 5 do 26 listopada.

6

Na KUL-u trwa wystawa Moje dzieci poświęcona Prymasowi Stefanowi Wyszyńskiemu.

7

Dzisiaj we wszystkich parafiach jest odbywa się liczenie wiernych uczestniczących we Mszy świętej oraz przyjmujących Komunie świętą.

8

Polecamy prasę katolicką. W Niedzieli Pojednać małżonków  oraz Wierzę w Boga – co to znaczy?, a w Gościu Niedzielnym Stach w Ziemi Świętej oraz Każda władza pochodzi od Boga. Jest również Mały Gość Niedzielny dla młodszych parafian.