XXIX Niedziela w ciągu roku

1

W ramach formacji liturgicznej: Przyjmując Komunię św. pod postacią Ciała Pańskiego można przyjąć postawę klęczącą lub stojącą. Gdy przystępujemy w postawie stojącej, należy uprzednio przyklęknąć, a jeśli to nie jest możliwe wykonać głęboki skłon jako wyraz szacunku wobec Chrystusa Eucharystycznego. Kiedy wierny prosi o Komunię św. na rękę, powinien wyciągnąć przed siebie dłonie, w taki sposób aby na prawej dłoni spoczywała lewa. Następnie przyjąć Komunię św. prawą dłonią w obecności kapłana.

2

Przez cały październik trawmy na modlitwie różańcowej, przez którą pragniemy wypraszać Boże błogosławieństwo dla naszej umiłowanej Ojczyzny, naszej parafii, a także pokój na świecie. Początek nabożeństwa o godzinie 17:30. Zapraszamy do licznego udziału.

3

Jutro przypada wspomnienie św. wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego – biskupa i męczennika; we wtorek święto ku czci św. Łukasza – ewangelisty; we czwartek św. Jana Kantego – prezbitera; a w sobotę św. Jana Pawła II – papieża.

4

Wychowankowie i wychowawcy Ośrodka nr 2 Bliźniak, organizują kiermasz kremówek. Zebrane z środki zostaną przeznaczone na organizację pielgrzymki rodzinnej naszego ośrodka. Na kremówki zapraszamy po Mszach świętych o godzinach 8.30, 10.00, i 11.30.

5

Zapraszamy chętnych parafian do włączenia się w organizację Orszaku św. Mikołaja. Prosimy o zgłaszanie się po Mszy świętej do zakrystii lub do kancelarii.

6

Z okazji uroczystości odpustowych, zachęcamy dzieci z naszej parafii do wzięcia udziału w Ogólnopolskim konkursie plastycznym Mikołaj – biskup o miłosiernym sercu. Szczegóły na naszych stronach internetowych.

7

W Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie zakończone zostały prace nad witrażem, który będzie zainstalowany na przełomie listopada i grudnia w kaplicy Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

8

Po zainstalowaniu zabezpieczeń przed gołębiami i odebraniu prac przy gruntownej renowacji dzwonnicy, a także wpłacie kolejnej raty w wysokości 5000 zł za zainstalowanie EKO-Systemu do osuszania murów naszego kościoła, przed nami następne wyzwania, o których będziemy informować.

9

Zbliża się miesiąc listopad poświęcony modlitewnej pamięci zmarłych. Prosimy chętnych o pomoc przy roznoszeniu do bloków kartek wypominkowych, na których zapiszemy imiona naszych bliskich zmarłych. Za nich będziemy się modlić w czasie różańca świętego od 2 do 25 listopada. Jeśli komuś nie odpowiada sugerowana data, można ją zmienić.

10

Polecamy prasę katolicką.

W Niedzieli: 

  • Rewolucji o nauczaniu kościoła nie będzie.

w Gościu Niedzielnym

  • Bóg mnie nie wysłuchał – co dalej?
11

W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty: śp. Aleksandra Cybulskiego.