XXV NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 2023

1

Pod patronatem naszego Ks. Arcybiskupa Stanisława Budzika w dniach 30 września – 1 października w Hali Sportowej Globus, odbędzie się 24 godzinne Uwielbienie Ja Jestem. Zapraszamy na wspólną modlitwę. Szczegóły na plakacie.

2

W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy we środę św. Wincentego a Paulo, prezbitera; we czwartek św. wspomnienie św. Wacława, męczennika; w piątek święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, w sobotę wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła.

3

Za tydzień w Niedzielę rozpoczniemy październik – miesiąc szczególnie poświęcony Matce Bożej Różańcowej, kiedy w wszystkich Kościołach celebruje się uroczyście, przy wystawionym Najświętszym Sakramencie nabożeństwo różańcowe. Już dzisiaj zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w tej modlitwie, którą rozpoczynać będziemy codziennie o godzinie 17:30.

4

Świetlicka Ośrodek nr 2 Bliźniak działająca przy naszej parafii otwiera nabór dzieci od 3-6 klasy szkoły podstawowej. Jest to miejsce, gdzie dzieci mogą rozwijać swoje talenty, odrabiać lekcje, bawić się, rozwijać swoje życie duchowe.

5

Ogłaszamy casting do filmu Gość oczekiwany na podstawie dramatu Zofii Kossak-Szczuckiej. Szczegóły dla chętnych na plakacie.

6

Trwają spotkania dla naszej młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania, którego udzieli Bp Adam Bab w sobotę 21 października o godzinie 11:00.

7

Do 1 października trwają zapisy dzieci, które w roku 2023 będą chciały przystąpić do I Komunii świętej w naszej parafii. Warunkiem zapisu jest deklaracja i świadectwo chrztu oraz ewentualna zgoda proboszcza parafii zamieszkania.

8

Za tydzień odbędzie się kiermasz ciast, z którego dochód przeznaczony zostanie na potrzeby naszego kościoła. Zaległe ofiary zebrane dzisiaj do puszek przeznaczone są na Fundusz Ewangelizacji w środkach społecznego przekazu.

9

Polecamy tygodniki katolickie. W Gościu Niedzielnym Czy mamy bać się Boga oraz Agresja rodzi agresję.  W Niedzieli Kiedy trzęsie się ziemia oraz Nie uciekajmy. Jest również dla młodszych Mały Gość Niedzielny.