XXV Niedziela w ciągu roku

1

W ramach formacji liturgicznej: po wspólnym odmówieniu lub odśpiewaniu modlitwy Ojcze nasz, której nie kończymy aklamacją Amen, kapłan rozwija treść ostatniej prośby: zbaw nas ode złego. Modlitwę kapłana zaczynająca się od słów: Wybaw nas Panie od zła wszelkiego nazywa się embolizmem. Słowo to pochodzi z języka greckiego i oznacza dołączenie, załączenie, wstawka. Tekst tej modlitwy zawiera prośbę o uchronienie obecnych od zagrożeń działania Złego oraz wyraża pragnienie, aby Kościół mógł cieszyć się pokojem. Po słowach embolizmu zgromadzony lud odpowiada bo twoje jest królestwo potęga chwała na wieki.

2

W tym tygodniu przeżywać będziemy: we wtorek wspomnienie świętych męczenników koreańskich Andrzeja Kim i Pawła Chong i Towarzyszy; w środę święto ku czci św. Mateusza – apostoła i ewangelisty; w piątek wspomnienie św. Pio z Pietrelciny – prezbitera.

3

Zapraszamy do uczestnictwa w codziennej modlitwie różańcowej – początek o godzinie 17.30.

4

Rozpoczęły się zapisy dzieci, które w roku 2023 będą chciały przystąpić do I Komunii świętej w naszej parafii. Warunkiem rozpoczęcia przygotowania do tego sakramentu jest złożenie przez rodziców/opiekunów pisemnej deklaracji, którą można porać u ks. Adama oraz świadectwa chrztu (jeśli dziecko nie było ochrzczone w naszej parafii). Deklaracje te składamy najpóźniej do 2 października.

5

Jest kilka wolnych terminów intencji na najbliższy tydzień. Zachęcamy zatem do zamawiania Mszy świętych w swoich dziękczynieniach, potrzebach czy też za zmarłych.

6

Instytuty świeckie życia konsekrowanego zapraszają na spotkanie modlitewno-informacyjne w sobotę 1 października na godzinę 10:00. Szczegóły na plakacie.

7

Stowarzyszenie Mali bracia ubogich – przyjaciele osób starszych, proponują opiekę oraz wsparcie. Szczegóły na ulotkach wyłożonych na stoliku z prasą.

8

25 września po Mszy Świętej o godz. 11.30 w Ośrodku nr. 2 Bliźniak odbędzie się Kawiarenka Wek za Wek. W programie: degustacja przetworów i sezonowych ciast, wymiana przepisami. Można przynieść wek na wymianę. Akademia Aktywnego Seniora serdecznie zaprasza.

9

Polecamy prasę katolicką.

W Niedzieli: 

  • Niedzielna codzienność – o tym jak powstaje tygodnik Niedziela 
  • Ciche odejścia – o powodach odejść z Kościoła.

w Gościu Niedzielnym

  • Przekaz i przemoc – o tym co jest obowiązkiem mediów
  • Czy łzy mogą być modlitwą. W Gościu jest także kolejna płyta CD z Biblią audio.
10

W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Andrzeja Dutkiewicza. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…