XXVI NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 2023

1

Dzisiaj przeżywamy dzień misyjny Sióstr Zakonnych. Ogarnijmy naszą modlitwą Siostry Kanoniczki i Nazaretanki pracujące w nasze parafii.

2

Dziś też rozpoczyna się nowy rok akademicki. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich pracownikach naukowych i administracyjnych oraz o studentach.

3

Dzisiejsza taca przeznaczona jest na Lubelskie Seminarium Duchowne.

4

Jutro przypada liturgiczne wspomnienie świętych Aniołów Stróżów; w środę wspomnienie św. Franciszka z Asyżu; we czwartek św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy; w sobotę Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.

5

W tym tygodniu przeżywać będziemy również I czwartek, piątek i sobotę miesiąca. W tych dniach modlitwę różańcową rozpoczniemy o godzinie 17:00, a nabożeństwa okolicznościowe po modlitwie różańcowej. W pozostałe dni modlitwę różańcową rozpoczynać będziemy o godzinie 17:30.

6

Świetlica Ośrodek nr 2 Bliźniak działająca przy naszej parafii otwiera nabór dzieci od 3-6 klasy szkoły podstawowej. Jest to miejsce, gdzie dzieci mogą rozwijać swoje talenty, odrabiać lekcje, bawić się, rozwijać swoje życie duchowe.

7

Ogłaszamy casting do filmu Gość oczekiwany na podstawie dramatu Zofii Kossak-Szczuckiej. Szczegóły dla chętnych na plakacie.

8

Trwają spotkania dla naszej młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania, którego udzieli Bp Adam Bab w sobotę 21 października o godzinie 11:00.

9

Do dzisiaj trwają zapisy dzieci, które w roku 2024 będą chciały przystąpić do I Komunii świętej w naszej parafii. Warunkiem jest deklaracja i świadectwo chrztu oraz ewentualna zgoda proboszcza parafii zamieszkania.

10

Dziś po każdej Mszy świętej odbywa się kiermasz ciast, z którego dochód przeznaczony zostanie na potrzeby naszego kościoła. Dziękujemy wszystkim parafiankom oraz Cukierni Pychatka z Kazimierzówki za przygotowane wypieki. 

11

W najbliższy piątek przypada 6 października. Tego dnia o godzinie 18:00 Msza święta zbiorowa za wstawiennictwem św. Mikołaja. Osobiste intencje można zostawiać w urnie przy wyjściu z Kościoła.

12

Polecamy tygodniki katolickie. W Gościu Niedzielnym Parafia na przyszłość oraz Anioł nasz powszedni.  W Niedzieli Jak zasłużyć na miłość Boga oraz Widział czyściec.