XXVI Niedziela w ciągu roku

1

W ramach formacji liturgicznej: po embolizmie następuje obrzęd pokoju. Jest to forma przygotowania do przyjęcia Komunii świętej i wypełnienie słów Modlitwy Pańskiej jako i my odpuszczamy naszym winowajcom. Obrzęd ten otwiera modlitwa kapłana o pokój, która ma różne, dostosowane do okresu przeżywanego w liturgii warianty rozpoczęcia. Następnie jest życzenie pokoju Pokój Pański niech zawsze będzie z wami skierowane przez celebransa do wiernych, któremu towarzyszy gest rozłożenia rąk. Wierni odpowiadają słowami I z duchem twoim. Na słowa Przekażcie sobie znak pokoju wierni nic nie odpowiadają, tylko przekazują sobie znak pokoju: poprzez skłon w stronę najbliżej stojących, bądź przez podanie ręki. Kiedy przekazuje się znak pokoju można powiedzieć: Pokój z tobą, na co odpowiada się Amen.

2

W tym tygodniu przeżywać będziemy: we wtorek wspomnienie św. Wincentego a Paulo – prezbitera; w środę wspomnienie św. Wacława – męczennika; w czwartek święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała; w piątek wspomnienie św. Hieronima – prezbitera i doktora Kościoła; a w sobotę wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus – dziewicy i doktora Kościoła.

3

Najbliższa sobota to I sobota miesiąca. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi rozpoczniemy o godzinie 17:00 modlitwą różańcową, po niej adoracja Najświętszego Sakramentu. O godzinie 18:00 Msza święta. W ten sposób nastąpi ujednolicenie obchodów I czwartku, I piątku i I soboty w naszej parafii.  W sobotę rozpoczniemy również październik – miesiąc szczególnie poświęcony Matce Bożej Różańcowej, kiedy w wszystkich Kościołach celebruje się uroczyście, przy wystawionym Najświętszym Sakramencie nabożeństwo różańcowe. Już dzisiaj zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w tej modlitwie.

4

Powoli dobiegają końca prace przy dzwonnicy i kapliczce. Następny etap to prace przy zabezpieczeniu odnowionego kościoła przed gołębiami i ich niszczycielskim działaniem.

5

Zwracamy się z gorącą prośbą do pań z naszej wspólnoty parafialnej o pomoc przy sprzątaniu naszego kościoła w piątki po Mszy świętej.

6

Dziękujemy za ofiary składane na tace i te indywidualne, dzięki którym prowadzone są konieczne prace przy naszym kościele.

7

Do 2 października trwają zapisy dzieci, które w roku 2023 będą chciały przystąpić do I Komunii świętej w naszej parafii. Warunkiem zapisu jest deklaracja i świadectwo chrztu.

8

25 września po Mszy Świętej o godz. 11.30 w Ośrodku nr. 2 Bliźniak odbędzie się Kawiarenka Wek za Wek. W programie: degustacja przetworów i sezonowych ciast, wymiana przepisami. Można przynieść wek na wymianę. Akademia Aktywnego Seniora serdecznie zaprasza.

9

Polecamy prasę katolicką.

W Niedzieli: 

  • W jakiego anioła wierzysz
  • Naucz się rozmawiać z nastolatkiem

w Gościu Niedzielnym

  • Dlaczego młodzi odchodzą od Kościoła
  • Błąd i niewierność.