XXVII Niedziela w ciągu roku

1

W ramach formacji liturgicznej: wszystkie modlitwy w liturgii Mszy Świętej są zwykle kierowane do Boga Ojca przez Jezusa Chrystusa. Wyjątek stanowią wezwania skierowane wprost do Chrystusa, czyli „Panie zmiłuj się nad nami” i hymn „Baranku Boży. Omawiany hymn towarzyszy łamaniu Chleba, który uobecnia śmierć Jezusa Chrystusa – Bożego Baranka. Chleb, który jest łamany nosi łacińską nazwę hostia, co oznacza zwierzę ofiarne. Sam Chrystus jest więc Barankiem Bożym, który oddaje życie za ludzi, gładząc ich grzechy. Podczas hymnu „Baranku Boży” nie powinno się już przekazywać znaku pokoju, a skupić na wydarzeniu śmierci Chrystusa.

2

Rozpoczyna się miesiąc październik, kiedy szczególnie czcimy Matkę Bożą Różańcową. W czasach tak trudnych, toczącej się wojny na wschodzie i zagubienia człowieka weźmy do naszych dłoni różaniec. Prosi nas o to sama Maryja. Przychodźmy na nabożeństwa różańcowe do naszego kościoła parafialnego na 17:30. Natomiast w pierwszy czwartek i piątek miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 17:00, a w trakcie będzie różaniec i stosowne nabożeństwo. Spowiedź przed Mszą św.

3

W tym tygodniu przeżywać będziemy: we wtorek wspomnienie św. Franciszka z Asyżu; w środę wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej – dziewicy; w piątek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.

4

Za tydzień, po Mszy św. o 11:30 spotkanie rodziców i młodzieży pragnących przystąpić do sakramentu bierzmowania. Informacja dotyczy młodzieży od klasy 7 wzwyż.

5

W poniedziałek, 3 października firma Maj-Max przystąpi do prac zabezpieczających nasz kościół przed szkodliwym działaniem gołębi. Koszt wyniesie ok. 5.500 zł.

6

6 października o godz. 18:00 kolejna Msza św. zbiorowa za wstawiennictwem św. Mikołaja – naszego patrona. Prosimy o składanie osobistych intencji do urny przy wyjściu z kościoła.

7

Również 6 października będzie oficjalny odbiór prac budowlanych i konserwatorskich przy naszej dzwonnicy. Koszt renowacji wyniósł 166.000 zł. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, dobrodziejom i sponsorom z parafii i spoza. Bóg zapłać.

8

Polecamy prasę katolicką.

W Niedzieli: 

  • Zwyczajni, niezwyczajni, Miał zginąć – uratował go Anioł.

w Gościu Niedzielnym

  • Franciszek Pieczka – aktor Pana Boga
  • Zamiast miecza
9

W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty: śp. Dorotę Paluch oraz śp. Tadeusza Pyca. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie