XXVIII NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1

Dzisiaj obchodzimy kolejny Dzień Papieski pod hasłem Jan Paweł II – Cywilizacji Życia. Swoimi ofiarami do puszek możemy wesprzeć Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia która już od 23 lat wspiera edukacje niezamożnej młodzieży pochodzącej z małych miejscowości.

2

Trwają ostatnie przygotowanie młodzieży do sakramentu bierzmowania. W najbliższy czwartek o godzinie 17:00 odbędzie się pierwsza próba dla młodzieży, a w piątek o 16:00 II próba ze świadkami, a po niej o 16:30 spowiedź dla kandydatów. W sobotę 21 października o godzinie 11:00 ksiądz Biskup Adam Bab udzieli sakramentu bierzmowania. Bardzo prosimy rodziców kandydatów do bierzmowania o posprzątanie i przygotowanie kościoła w piątek po Mszy świętej.

3

Dziękujemy za ofiary złożone na remont parkanu i kapliczki. Zebrano 890 złotych, a całkowity koszt prac wyniósł 2500 złotych.

4

Jutro w liturgii przypada wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej, we wtorek św. Ignacego Antiocheńskiego, w piątek św. Jana Kantego. W środę jest Święto ku czci św. Łukasza ewangelisty – patrona lekarzy i pracowników służby zdrowia. Pamiętajmy tego dnia w modlitwach o tych, którzy obecni są przy ludziach chorych, leczą ich i pomagają stawić czoła cierpieniu.

5

Zachęcamy wszystkie rodziny, dzieci i młodzież do udziału we wspólnej modlitwie różańcowej o pokój i nawrócenie dla współczesnego świata. Zapraszamy na codzienne nabożeństwa, początek o godzinie 17:30.

6

27 października rusza kolejna edycja Szkoły Świętego Mikołaja. To unikalny program szkoleniowy na podstawie Pisma Świętego skierowany do rodziców i wychowawców. Szczegóły na plakacie.

7

Zbliża się miesiąc listopad poświęcony modlitewnej pamięci zmarłych. Prosimy chętnych o pomoc przy roznoszeniu do bloków kartek wypominkowych, na których zapiszemy imiona naszych bliskich zmarłych. Za nich będziemy się modlić w czasie różańca świętego od 5 do 26 listopada.

8

Polecamy prasę katolicką. W Niedzieli Czarna śmierć w XXI wieku oraz Logika wyborów, a w Gościu Niedzielnym Raport o stanie Kościoła w Polsce 2023 r. oraz Zadanie z młodości.