XXVIII Niedziela w ciągu roku

1

W ramach formacji liturgicznej: po hymnie Baranku Boży kapłan bierze do ręki przełamaną Hostię, unosi ją nad pateną lub kielichem i mówi Oto baranek Boży… na co wierni odpowiadają Panie nie jestem godzien, abyś przyszedł do mnie… Słowa te są wyrazem pokory i wiary, że to Chrystus – Baranek, przyjął na siebie nasze grzechy i mocą swojej śmierci zniszczył to, co nas od Niego oddzielało. Następnie kapłan spożywa Ciało i Krew Pańską, a potem rozdziela Komunię wiernym. Przed przyjęciem Komunii św. po raz pierwszy w ciągu dnia obowiązuje nas post eucharystyczny, który określony został na 1 godzinę przed przyjęciem Komunii. Podkreśla on szacunek do Eucharystii oraz nasze oczekiwanie na przyjście do nas Chrystusa. Jednego dnia możemy przyjąć Komunię maksymalnie 2 razy. Po raz pierwszy może to odbyć się poza Mszą św., natomiast gdy chcemy przyjąć drugi raz musi mieć to miejsce, gdy uczestniczymy w całej Mszy świętej.

2

Trwają nabożeństwa różańcowe. Poprzez tę piękną modlitwę upraszajmy Boże błogosławieństwo dla naszej umiłowanej Ojczyzny, naszej parafii, a także pokój na świecie. Początek nabożeństwa o godzinie 17:30.

3

W najbliższy czwartek przypada 13 dzień miesiąca – ostatni w tym roku Dzień Fatimski. Zapraszamy na nabożeństwo fatimskie na godzinę 17:15. Wyjdziemy w procesji z figurą Matki Bożej i modlitwą różańcową na ustach. Potem Msza święta o godzinie 18:00. Prosimy zabrać ze sobą świece.

4

W tym tygodniu we wtorek przeżywać będziemy wspomnienie bł. Jana XXIII – papieża; we czwartek bł. Honorata Koźmińskiego – prezbitera; w piątek wspomnienie Małgorzaty Marii Alacoque – dziewicy; a w sobotę Wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła.

5

Z okazji uroczystości odpustowych, zachęcamy dzieci z naszej parafii do wzięcia udziału w Ogólnopolskim konkursie plastycznym Mikołaj – biskup o miłosiernym sercu. Szczegóły na naszych stronach internetowych.

6

Ofiary zebrane dziś na tacę przeznaczone zostaną na Papieskie dzieło rozkrzewiania wiary. Ofiary zbierane do puszki są wsparciem dla ciężko chorego Aleksandra Polaka, który musi przejść skomplikowaną operację serca w Bostonie. Prosimy o zrozumienie, otwartość serca i za wsparcie składamy serdeczne Bóg zapłać!

7

Polecamy prasę katolicką.

W Niedzieli: 

  • Kogo wychowuje szkoła,
  • Bez rąk, bez nóg, bez narzekania.

w Gościu Niedzielnym

  • Komusz przeszkadza religia w szkole
  • Skutki uszkodzenia Nord Sream.
8

W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty: śp. Irenę Romanowską, śp Arkadiusza Grzegorczyka. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…