XXX Niedziela w ciągu roku

1

W ramach formacji liturgicznej: po rozdzieleniu Komunii św., kapłan odmawia modlitwę  „Postcommunio”, która wyraża dwa wymiary: złączenie z Chrystusem w tajemnicy Jego uniżenia i ofiary, oraz uwielbienia Jezusa za Jego bezgraniczną miłość ku nam. Po postcommunio można dodać okolicznościowe informacje dotyczące Kościoła powszechnego, partykularnego oraz wspólnoty parafialnej.

2

Wraz z końcem 2022 roku, dobiegnie końca 5-letnia kadencja Parafialnych rad duszpasterskich. Za tydzień zostanie podany do wiadomości dekret Księdza Arcybiskupa z kalendarzem wyborczym.

3

W najbliższą sobotę 29 października, wspólnota Szkoła Ewangelicznego Wychowania zaprasza na spotkanie Jak na podstawie Ewangelii motywować dzieci do nauki. Początek o godzinie 15:00. A o 17:00 rozpocznie się różaniec w intencji dobrego wychowania dzieci i młodzieży. W tym dniu w godzinach od 10:00 do 14:00 dla młodzieży w wieku 13-17 lat odbędą się warsztaty filmowe i telewizyjne..

4

Powoli kończy się październik – miesiąc w którym w szczególny sposób czcimy Matkę Bożą poprzez modlitwę różańcową. Zapraszamy serdecznie na nabożeństwa różańcowe, które rozpoczynamy o 17:30.

5

W tym tygodniu w piątek przypada święto ku czci świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

6

Ofiary zebrane do puszki po Mszy świętej przeznaczone są na Fundację solidarności misyjnej. Za ofiary składane na potrzeby parafii oraz akcje ogólnokościelne składamy serdeczne Bóg zapłać!

7

Za tydzień, w czasie Mszy świętej o godzinie 11:30, będziemy wypraszali Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla Księdza Przemysława z racji imienin.

8

W przyszły poniedziałek rozpocznie się listopad – miesiąc szczególnej pamięci i modlitwy za zmarłych. Do znacznej większości naszych parafian dotarły już kartki wypominkowe. Prosimy jeszcze o pomoc przy dostarczeniu tych kartek na ulicę Północną oraz Prusa. Jeśli do kogoś kartki nie dotarły, to są one wyłożone na bocznych ołtarzach oraz przy prasie katolickiej. Za zmarłych poleconych w wypominkach będziemy się modlić w czasie różańca świętego od 2 do 25 listopada. Jeśli komuś nie odpowiada sugerowana data, można ją zmienić.

9

Kandydaci do sakramentu bierzmowania proszeni są o pobranie i złożenie do 4 listopada deklaracji kandydackiej w kancelarii parafialnej. Ogłoszenie dotyczy młodzieży od 7 klasy szkoły podstawowej.

10

Polecamy prasę katolicką.

W Niedzieli: 

  • Świat stanął na głowie
  • Tajemnica Medjugorje,

w Gościu Niedzielnym

  • Co nam grozi ze strony Rosji.

Jest też Mały Gość Niedzielny.