XXXI NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 2023

1

Od dzisiaj do 26 listopada podczas modlitwy różańcowej, polecać będziemy zmarłych, których imiona zostały zapisane na kartkach wspominkowych. Początek modlitwy o 17:30.

2

Jutro o godzinie 18:00 zostanie odprawiona Msza święta zbiorowa za wstawiennictwem św. Mikołaja. Prosimy o składanie osobistych intencji do skrzyni wystawionej przy wyjściu z kościoła.

3

We wtorek 7 listopada po Mszy św. wieczornej odbędzie się pierwsze spotkanie z cyklu Jak po ślubie nie być samotnym? Warsztaty dla małżonków i rodziców. Wstęp wolny. Szczegółowe informacje na plakacie w gablocie.

4

We czwartek w liturgii przypada święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej – czyli katedry biskupa Rzymu.  W piątek wspomnienie św. Leona Wielkiego – papieża i doktora Kościoła, a w sobotę św. Marcina z  Tours – biskupa.

5

Także sobotę, 11 listopada będziemy przeżywali Narodowe Święto Niepodległości – 105 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. O godzinie 18:00 podczas Mszy św. będziemy dziękować Bogu za wolną i niepodległą Ojczyznę.

6

W ramach Orszaku św. Mikołajka dla dzieci i rodzin odbywa się konkurs plastyczny, konkurs rodziny i konkurs filmowy Święty Mikołaj – człowiek o niezłomnej wierze. Szczegóły na stronie internetowej parafii i Orszaku.

7

W najbliższy piątek – 10 listopada o godzinie 19:00 w naszym kościele Recital pieśni patriotycznych Ta ostatnia niedziela… w wykonaniu Magdaleny Steczkowskiej współorganizowany przez Stowarzyszenie Bezpieczna Lubelszczyzna przy wsparciu Fundacji PGE. Wstęp wolny. Zapraszamy.

8

Polecamy prasę katolicką. W Niedzieli Cmentarne wypominki oraz O sensie umierania, a w Gościu Niedzielnym Jak się włączyć w czyjeś umieranie oraz Od czego zależy wrażliwość na ból.