XXXII NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 2023

1

Pod hasłem To jest zawsze nasz dom obchodzimy dziś XV Dzień Solidarności z Kościołem prześladowanym. Ofiary zebrane do puszek przeznaczone są na Pomoc Kościołowi w potrzebie.

2

W listopadowe dni pamiętamy szczególnie o zmarłych. W ich intencji modlimy się codziennie do 26 listopada na różańcu o 17:30 w modlitwie wypominkowej. Kartki wypominkowe leżą na bocznych ołtarzach oraz na stoliku z prasą katolicką.

3

Jutro w liturgii przypada wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski; we środę wspomnienie św. Alberta Wielkiego, biskupa i doktora Kościoła; w piątek wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy; w sobotę bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy.

4

We wtorek 14 listopada po Mszy świętej wieczornej w Sali katechetycznej w domu parafialnym odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu Jak po ślubie nie być samotnym? Warsztaty dla małżonków i rodziców. Wstęp wolny. Szczegółowe informacje na plakacie w gablocie.

5

Za tydzień w Niedzielę 19 listopada po Mszy wieczornej spotkanie Rady parafialnej.

6

W ramach Orszaku św. Mikołaja dla dzieci i rodzin odbywa się konkurs plastyczny, konkurs rodziny i konkurs filmowy Święty Mikołaj – człowiek o niezłomnej wierze. Szczegóły na stronie internetowej parafii i Orszaku.

7

Zachęcamy do lektury tygodników katolickich. W Niedzieli Rozmyta męskość oraz Rozwodnicy w Kościele;  a w Gościu Niedzielnym Cukrzyca ujarzmiona oraz Walka z rewolucją językową.