XXXII Niedziela w ciągu roku

1

W ramach formacji liturgicznej: Należy pamiętać o modlitwie dziękczynnej po odbytej liturgii Mszy św. Wystrzegajmy się pośpiesznego opuszczania świątyni, nawet w trakcie pieśni na zakończenie.

2

W związku z upływającą 5-letnią kadencją, Ksiądz Arcybiskup specjalnym dekretem zarządza wybory do parafialnych rad duszpasterskich. Do 26 listopada zgłaszamy kandydatury, 4 grudnia głosowanie, 11 grudnia ogłoszenie wyników, a 8 stycznia zaprzysiężenie nowych rad parafialnych.

3

W listopadowe dni pamiętamy szczególnie o zmarłych, w ich intencji modlimy się do 25 listopada na różańcu o 17:30 w modlitwie wypominkowej.

4

Przypominamy, że do 8 listopada, wypełniając określone warunki, możemy uzyskać odpust zupełny, czyli całkowite darowanie kar dla dusz w czyśćcu cierpiących.

5

W najbliższy piątek, 11 listopada będziemy przeżywali Narodowe Święto Niepodległości – 104 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. O godzinie 18:00 podczas Mszy św. będziemy dziękować Bogu za wolną i niepodległą Ojczyznę i prosić o dobre wykorzystanie tych darów.

6

Dodatkowo 11 listopada ks. Arcybiskup udzielił dyspensy od obowiązku powstrzymania się od pokarmów mięsnych. Zachęcamy aby w zamian wykonać inną formę pokuty lub uczynki chrześcijańskiej miłości.

7

W środę w liturgii przypada święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej – czyli katedry biskupa Rzymu.  We czwartek wspomnienie św. Leona Wielkiego – papieża i doktora Kościoła, w piątek św. Marcina z Tours – biskupa, a  w sobotę św. Jozafata – biskupa i męczennika.

8

Dzisiaj gościmy w naszej parafii artystów z Ukrainy, którzy towarzyszą nam śpiewem podczas liturgii, a po każdej Mszy świętej dadzą krótki koncert. Ofiary złożone do puszki są przeznaczone na potrzeby naszych gości i ich rodaków.

9

Wyrażamy wdzięczność Fundacji Leny Grochowskiej działającej na Lubartowskiej 58 i mieszkającym tam naszym braciom i siostrom z Ukrainy za wszelką współpracę i uporządkowanie terenu przy naszym kościele. Również dziękujemy Stowarzyszeniu Bezpieczna Lubelszczyzna, za wsparcie parafii i wszelką pomoc.

10

Z radością informujemy dzieci, że czas na przesłanie prac w ramach Ogólnopolskiego konkursu Święty Mikołaj – biskup o miłosiernym sercu został przedłużony do 15 listopada. Szczegóły na stronach internetowych naszej parafii oraz Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo.

11

Polecamy prasę katolicką.

W Niedzieli: 

  • Pytania o czyściec
  • Nadużycia w kulcie zmarłych.

w Gościu Niedzielnym

  • Podziel się samotnością
  • Żałobna instrukcja obsługi;
12

W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty: śp. Zdzisława Myśliwego i Ryszarda Jareckiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…