XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA ROKU 2023

1

Jeszcze przez cały ten tydzień, do 26 listopada, podczas modlitwy różańcowej polecać będziemy naszych bliskich zmarłych. Początek modlitwy o godzinie 17:30.

2

Dzisiaj po Mszy wieczorowej spotkanie Rady parafialnej.

3

Jutro w liturgii przypada wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera; we wtorek wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny; w środę św. Cecylii, dziewicy i męczennicy; w piątek świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac prezbitera i Towarzyszy. Za tydzień, w ostatnią Niedzielę tego roku liturgicznego Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

4

We wtorek 21 listopada po Mszy świętej wieczornej w Sali katechetycznej w domu parafialnym odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu Jak po ślubie nie być samotnym? Warsztaty dla małżonków i rodziców. Wstęp wolny. Zapraszamy.

5

W najbliższy piątek 24 grudnia o godzinie 18:00 będzie sprawowana Msza św. w intencji wszystkich zmarłych członków Legionu Maryi naszej parafii oraz Msza św. w intencji ubogich i potrzebujących. Po Mszy św. odbędzie się wspólna kolacja.

6

W ostatnią sobotę miesiąca 25 listopada o 17:30 różaniec wypominkowy, a po nim Msza św. w intencji młodzieży, podczas której słowo o powołaniu do świętości wygłosi O. Prof. Andrzej Derdziuk. Po Mszy św. odbędzie się konferencja z udziałem rodziny Skołuba – świadków życia Sługi Bożego br. Kaliktsa.

7

Tradycyjnie, przed odpustem ku czci św. Mikołaja w naszej parafii w dniach 3-5 grudnia odbędą się rekolekcje adwentowe. Program podamy w przyszłą Niedzielę.

8

Orszak Świętego Mikołaja odbędzie się 3 grudnia. Początek o godzinie 13:30 na Rynku Starego Miasta, skąd barwny korowód przybędzie na nasze wzgórze. Tradycyjnie przygotowujemy ok. 2000 paczek dla dzieci niewidomych, chorych i przebywających w szpitalach. Zwracamy się z prośbą o wsparcie tej inicjatywy poprzez zakupienie cukierków.

9

Dzisiejsza taca przeznaczona jest na budownictwo sakralne, a ofiary do puszki na paczki dla dzieci chorych i przebywających w różnych ośrodkach i szpitalach

10

Za tydzień kiermasz pamiątek ze św. Mikołajem.

11

Zachęcamy do lektury tygodników katolickich. W Niedzieli Smartfon jak narkotyk oraz Co Bóg mówi przez sny; a w Gościu Niedzielnym Ubogi mój dobroczyńca i Ziemia święta nieobojętna.

12

W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Alicję Serewko. R.I.P.