XXXIII Niedziela w ciągu roku

1

Dzisiaj w Kościele przeżywamy XIV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku zachęceni jesteśmy szczególnie do modlitwy i wrażliwości na sytuację chrześcijan żyjących na Ukrainie. Za tydzień ofiary będą zbierane do puszek na fundusz Pomoc Kościołowi w potrzebie.

2

Także dzisiaj obchodzimy VI Światowy Dzień Ubogich, którego hasłem są słowa Chrystusa dla nas stał się ubogi. Z tej racji ofiary zbierane do puszki po każdej Mszy św. przez Centrum Wolontariatu są przeznaczone dla osób znajdujących się w kryzysie bezdomności. W kilku zdaniach prosimy o przybliżenie tej akcji prowadzonej w naszej Archidiecezji.

3

Przypominamy, że zgodnie z dekretem Księdza Arcybiskupa do 26 listopada można zgłaszać kandydatów do nowej rady parafialnej. Każdy parafianin może zgłosić jedną osobę, nazwisko prosimy wpisać na kartkę i w zaklejonej kopercie zostawić po Mszy św. w zakrystii, kancelarii lub wrzucić do urny przy wyjściu z kościoła.

4

W listopadowe dni pamiętamy szczególnie o zmarłych, w ich intencji modlimy się do 25 listopada na różańcu o 17:30 w modlitwie wypominkowej.

5

W czwartek w kalendarzu liturgicznym przypada wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej – zakonnicy; a w piątek wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny – dziewicy i męczennicy. A za tydzień w ostatnią Niedzielę roku liturgicznego przeżywać będziemy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

6

Z radością informujemy dzieci, że czas na przesłanie prac w ramach Ogólnopolskiego konkursu Święty Mikołaj – biskup o miłosiernym sercu został przedłużony do 15 listopada. Jest też konkurs rodzinny o św. Mikołaju. Szczegóły na stronach internetowych naszej parafii oraz Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo.

7

Za tydzień po Mszy św. o 11:30 odbędzie się krótkie spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

8

Zachęcamy do nabywania i czytania tygodników katolickich.

W Niedzieli: 

  • Dlaczego atakują papieża
  • Bóg znalazł go na ulicy.

w Gościu Niedzielnym

  • Kościół w Polsce, Polska w Kościele o
  • Bo życie ludzkie ma sens w każdych okolicznościach;