SPOTKANIE Z LESZKIEM DOKOWICZEM

PARAFIA ŚW. MIKOŁAJA ZAPRASZA NA KONCERT CHWAŁY 2018

Drodzy Państwo, po raz 16. w Lublinie w wieczór Bożego Ciała odbędzie się Koncert Chwały. To wydarzenie, które co roku gromadzi tysiące osób. To wieczór chwały i uwielbienia. W tym roku na scenie oprócz Gospel Rain i zespołu Good God wystąpią Krzysztof, Piotr i Wojciech Cugowscy.

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

20 maja 2018

1. Dzisiejsza Niedziela to Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Na mszy o 1130 rocznice I Komunii św. mają dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 25. Witamy w naszej parafii kolejnego diakona ks. Rafała Bratosa, który rozpoczyna praktyki, zaś diakon Piotr Kanak w przyszłą sobotę przyjmie świecenia kapłańskie.
  2. Jutro ( poniedziałek, 21 maja 2018) drugi dzień ”Zielonych Świąt” i jednocześnie święto Matki Bożej Matki Kościoła. Z tej okazji msze święte w godzinach o 700 i 18.00. We czwartek również święto- Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana - msze święte w godzinach o 700 i 1800.
  3. Przypominamy o nabożeństwie majowych codziennie o godz. 1730. Serdecznie zapraszamy.
  4. Do końca roku szkolnego w kancelarii parafialnej przyjmujemy zapisy uczniów w klas VII i II Gim, którzy chcieliby w przyszłym roku przyjąć w naszej parafii bierzmowanie.
  5. Z myślą o naszych dzieciach zachęcamy rodziców i dziadków do ofiarowania duchowego prezentu w postaci modlitwy na „Dzień Dziecka”. Przy wyjściu z kościoła znajdują się ulotki z deklaracją takiej modlitwy.
  6. Przypominamy o pielgrzymce do Rostkowa z racji Roku św. Stanisława 9 czerwca b.r. – koszt 70 zł. Zapisy w zakrystii lub kancelarii.
  7. 26 maja (sobota) z racji Dnia Matki zapraszamy na mszę św. o godz. 1600, a po niej odbędzie się Festyn Rodzinny.
  8. W 1. sobotę czerwca Bractwo Różańcowe zaprasza o godz. 1700 na modlitwę różańcową, a po mszy świętej (1800) spotkanie z Lechem Dokowiczem – inicjatorem akcji „Różaniec do Granic”.
  9. Decyzją Rady Parafialnej do wszystkich parafian zostanie skierowany list z prośbą o dobrowolną ofiarę na rzecz remontu naszego kościoła. Przy tej okazji chcemy podziękować za dotychczasowe ofiary w minionym tygodniu otrzymaliśmy 100 zł oraz 100 zł od rodziców dzieci ze szkoły nr 19.
  10. Za tydzień (niedziela - 27 maja) rodzice dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 25, które w ubiegłym roku przyjęły I Komunię św., zapraszają na kiermasz ciast i smakołyków, dochód przeznaczony na remont naszego kościoła.
  11. Polecamy prasę katolicką: w Gościu Niedzielnym polecamy artykuł pt.: „Marksizm w Unii Europejskiej” oraz „Męskie drogi do świętości”, a w Niedzieli artykuł zatytułowany „Dokąd zmierza Europa”?

ŚW. MIKOŁAJA W LUBLINIE

 ul. ks. Michała Słowikowskiego 1, 20-124 Lublin

 ks. Piotr Kawałko (proboszcz)

 kancelaria@parafiamikolaj.pl